Tadım Günlüğü

BTK Online Cabernet Sauvignon Tadımı

Pandemi sebebiyle tadımlarımıza ara verdiğimiz bu zorlu dönemde etkinliklerimize online olarak devam ediyoruz. 5 Aralık Cumartesi akşamı saat 20:00’de gerçekleştireceğimiz tadımda üzümümüz Cabernet Sauvignon olacaktır. Not: Bağlantı linki tadım günü üyelerimize bildirilecektir. Katılımcılar istedikleri bir üreticinin Cabernet Sauvignon’unu yorumlayabilir.

Vinero BTK Tadımından Kareler

Bursa Tadım Kulübü olarak Vinero Şarapları’nı Selçuk Restaurant’ta ağırladık. Pacem Viognier 2017, Pacem Sauvignon Blanc Viognier Chardonnay2017, Porta Diverti Sauvignon Blanc 2018, Porta Diverti Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Merlot Petit Verdot 2016, Ament Blend Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Petit Verdot 2015, Porta Caeli 2015 ve Felici Rose 2018 şarapları yemek eşleşmeleri ile tadıldı. Kapris salatasıContinue reading “Vinero BTK Tadımından Kareler”

Vinero Bursa ile Buluşuyor

Modern bağcılık teknikleri ve muhteşem bağları ile Eceabat teruarının muhteşem şaraplarını bizlere sunan Vinero, Bursa Tadım Kulübü’nün Selçuk Restaurant’taki etkinliği ile Bursalı şarapseverler ile buluşuyor.

BTK Selendi Tadımından Kareler

Bursa Tadım Kulübü olarak organik şarapları ile Akhisar teruarını bizimle buluşturan Selendi’yi Selçuk Restaurant’ta ağırladık. Beyaz bir lambrusco ile yapılan karşılamayı müteakiben yemek eşleşmeli tadımımızda Selendi Sarnıç Chardonnay Viognier Narince kupajını semizotlu, kuru domatesli, cevizli ve kaparili enginar ile tattık. Özellikle semizotundan gelen ekşi tatlar ve enginarın yağsı dokusu ile çok başarılı bir uyum yakaladıContinue reading “BTK Selendi Tadımından Kareler”


Bursa Tadım Kulübü’nü Takip Edin

Yenilikler e-posta adresinize gelsin

%d bloggers like this: